BLOG

Cechy dobrej strony WWW

2017-06-12 11:55:51

W internecie istnieją miliony stron WWW. Niestety ponad połowa z nich zawiera masę podstawowych błędów w kodzie, szacie graficznej lub w nawigacji po witrynie. W poniższym wpisie przedstawie cechy jakie powinna posiadać strona WWW w XXI wieku.

Cechy dobrej strony internetowej:

  1. Szybka i zoptymalizowana - umieszczenie w witrynie wielu zdjęć wysokiej rozdzielczości, dodanie w kodzie masy niepotrzebnych skryptów i czcionek może sprawić, że strona będzie wczytywać się bardzo długo. Może to zniechęcić odwiedzającego i spowodować jego opuszczenie witryny jeszcze przed jej wczytaniem.
  2. Intuicyjna - dobrze zaprojektowane, przejrzyste menu oraz zamieszczone najważniejsze linki w stopce strony spowodują, iż odwiedzających chętniej zapozna się z podstronami
  3. Wiarygodna i budzić zaufanie - estetyczna szata graficzna oraz zamieszczone certyfikaty, realizacje bądź opinie klientów spowodują wzrost zaufania użytkownika do firmy
  4. Zwięzła - internauta nie odwiedza strony, aby czytać długie referaty na temat działalności firmy. Chce poznać najważniejsze informacje w możliwie najkrótszym czasie. Należy zadbać o możliwie zwięzłe, ale i wyczerpujące treści.
  5. Responsywna - szacuje się, że 80% internautów odwiedza witryny za pomocą urządzeń mobilnych. Strona, która niewłaściwie wyświetla się na mniejszych ekranach jest z góry skazana na porażkę.
  6. Zawiera dane kontaktowe w widocznych miejscach - podstawowym zadaniem witryny jest zachęcenie odwiedzającego do skorzystania z oferty firmy. Kolejnym etapem jest jednak kontakt, należy maksymalnie ułatwić użytkownikowi odnalezienie danych kontaktowych.
  7. Stabilna - niedziałająca przez pewien czas strona to nie tylko strata potencjalnych klientów, którzy w tym czasie odwiedzą witrynę, ale również ryzyko spadku w wynikach wyszukiwania. Należy zainwestować w profesjonalny hosting dla plików firmowej witryny.
  8. Zintegrowana z Social Media - wtyczki mediów społecznościowych pozwalają na wyświetlenie liczby fanów firmy, polubienie bezpośrednio poprzez stronę bądź napisanie komentarza pod artykułem korzystając z konta na portalu FB. To ciekawe urozmaicenie witryny.

To tylko wybrane cechy jakie powinna spełniać strona internetowa. Lista ta jest tak na prawdę bardzo długa i należy stosować się do każdego z jej punktów. Stworzenie swojej witryny powierz firmie, która gwarantuje, że będzie ona idealnie wykonana. To bardzo ważny krok do sukcesu w internecie.

Dodaj komentarz:
Komentarze:


Test

Test (04.10.2018 15:09)
pozycjonowanie stron www